Laboratorium innowacyjnych technologii w procesach uzdatniania wody

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego

Program regionalny

Laboratorium wdrożeniowo badawcze do kontrolowania urządzeń stosowanych w technologii uzdatniania wody

Laboratorium - widok ogólny

Czego dotyczy projekt „Laboratorium wdrożeniowo badawcze wysokich ciśnień oraz cyklicznych zmian temperatury z wykorzystaniem do kontrolowania urządzeń stosowanych w technologii uzdatniania wody”? I do kogo jest skierowany?

Projekt dotyczy stworzenia laboratorium, w którym są możliwe do przeprowadzenia podstawowe badania wytrzymałościowe instalacji przemysłowych. Na stanowiskach, które są na wyposażeniu firmy będzie można przebadać instalację na zmiany temperatury, ciśnienia oraz zmiany przepływu. Parametry te są ważne dla prawidłowego działania instalacji nie tylko domowej, ale zwłaszcza w przemyśle. Skierowany jest nie tylko do producentów instalacji sanitarnych, baterii, zaworów, ale także do firm świadczących usługi w wykończeniu instalacji w/w wymienionych, jak np. galwanizerni.

Jaką rolę w projekcie odgrywa jednostka naukowa? Jakie korzyści wynikają z tej współpracy dla projektu, a tym samym dla klienta?

W ramach projektu firma podpisała umowę z Politechniką Łódzką na współpracę w ramach prowadzonych badań. Ponadto prowadzi ścisłą współpracę z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie. Jednostki te umożliwiają ciągłe doskonalenie i uściślanie metod badania instalacji sanitarnych.

Jesteśmy firmą, która posiada doświadczenie związane z uzdatnieniem wody dla szerokiego grona klientów zarówno indywidualnych, jaki i instytucjonalnych, jakie korzyści dla firmy przyniesie realizacja tego projektu?

Firma nasza działa w dziedzinie uzdatniania wody i realizacja projektu przyniesie korzyści w zdobywaniu nowych klientów z dziedziny nie tylko uzdatniania wody, ale również wśród producentów instalacji. Jednocześnie w firmie będą prowadzone badania komponentów stosowanych przez firmie w technologii uzdatniania wody. Nadmienię, że firma importuje komponenty nie tylko z Unii Europejskiej, ale także z Chin, USA, Brazylii czy Indii. Tym bardziej realizacja projektu przyczyni się do polepszenia jakości oferowanych usług w dziedzinie uzdatniania wody przez naszą firmę.

 

Pełny wywiad ukazał się w biuletynie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego nr 3/2011 w artykule pt.: ” Badania + Rozwój = Sukces”.

RPO to Regionalny Program Operacyjny, który zajmuje się promocją projektów unijnych.

Kliknij na obrazek obok aby zobaczyć artykuł.

Zobacz cały biuletyn na stronie www.rpo.lodzkie.pl

Zobacz pełny zakres oferowanych badań na stanowiskach:

 

Cennik [199 KB]